Dlaczego system CMS jest aż tak istotny ?

Na obecnym etapie rozwoju technologii internetowych decyzja co do wyboru odpowiedniego systemu CMS dla firmowej strony www przybiera coraz bardziej rozmiary planowania strategicznego. Czasy, w których strony internetowe tworzone były za pomocą plików HTML powiązanych ze sobą linkami już dawno przeszły w zapomnienie. Zostały bowiem całkowicie wyparte przez innowacyjne systemy zarządzania treścią CMS.

No właśnie, czym jest zatem system zarządzania treścią CMS ?

Najogólniej ujmując, system CMS to platforma zarządzania, na której oparty jest serwis www. Dzięki wbudowanemu panelowi administracyjnemu system CMS umożliwia sterowanie wszystkimi mechanizmami odpowiadającymi za funkcjonowanie serwisu internetowego. Nie potrzebna jest tutaj wiedza dotycząca programowania ani znajomość składni HTML, wszystko odbywa się poprzez specjalnie opracowany graficzny interfejs administratora.

Współczesny biznes wymaga nowego podejścia do konstrukcji i administracji serwisem internetowym dlatego system CMS, który jednocześnie realizowałby wiele kluczowych strategii np. takich jak:

  • strategia komunikacji z klientami z wykorzystaniem najnowocześniejszych narzędzi marketingowych
  • strategię promocji w wyszukiwarkach internetowych poprzez pozycjonowanie optymalizację serwisu internetowego
  • strategię efektownej prezentacji oferty firmy oraz innych

jest niewątpliwie systemem wielozadaniowym usprawniającym działanie każdej firmy.

System CMS a pozycjonowanie i optymalizacja

Nie trzeba chyba nikomu przedstawiać korzyści jakie daje uplasowanie serwisu www na szczytowych lokatach wyszukiwania zwracanych przez wyszukiwarki. Większość osób wie, że zajmowanie wysokiej lokaty dla danych słów kluczowych przekłada się na wysoką odwiedzalność serwisu internetowego a w konsekwencji na zysk dla firm.

Dzięki systemowi CMS zarządzanie adresami URL, które są generowane w sposób przyjazny dla użytkowników oraz dla wyszukiwarek internetowych jest maksymalnie uproszczone i wymaga jedynie kilku kliknięć. Raz tak określony adres URL jest później używany do tworzenia linków wewnątrz systemu. Jest to niezwykle poręczne rozwiązanie gdyż jakakolwiek późniejsza zmiana czy wprowadzona modyfikacja adresu wykonywana jest automatycznie dla wszystkich linków w systemie prowadzących do tego adresu URL.

W przypadku prowadzenia serwisu www w dwóch lub wielu wersjach językowych system CMS jest najlepszym rozwiązaniem pozwalającym połączyć zarządzanie pomiędzy oryginalną treścią a tłumaczeniami. Dzięki wbudowanym mechanizmom translacyjnym oraz uniwersalnego kodowania znaków system CMS umożliwia stworzenie wielojęzykowego serwisu internetowego, który ponadto byłby dostosowany do algorytmów wyszukiwarek internetowych dla każdej z wprowadzonych wersji lingwistycznych. Tego typu zintegrowana funkcjonalność umożliwia stosowanie różnych strategii pozycjonowania dla każdej z wersji językowych serwisu internetowego.


pozycjonowanie stron www Warszawa Google         pozycjonowanie stron www Warszawa Yahoo                    pozycjonowanie stron www Warszawa Onet  

pozycjonowanie stron www Warszawa Interia           pozycjonowanie stron www Warszawa Wp

 

W przypadku pozycjonowania stron www odpowiednia optymalizacja systemu CMS może okazać się jednym z kluczowych czynników decydującym o zajmowanej pozycji w wyszukiwarkach, dlatego posiadanie systemu CMS w pełni dostosowanego do mechanizmów, na podstawie których wyszukiwarki rankingują strony internetowe staje się niewątpliwie korzystne.

System CMS jako narzędzie wspomagające komunikację internetową

Komunikacja internetowa dla każdej firmy odgrywa dosyć istotną rolę. Jest to w miarę tani i  niezwykle skuteczny sposób na interakcję z potencjalnymi klientami. Obecnie istnieje wiele powszechnie stosowanych rozwiązań używanych w tym celu jednakże bez odpowiedniego systemu zarządzania treścią CMS nie mogły by prawidłowo funkcjonować.

tworzenie stron www Warszawa system zarządzania treścią Inter CMS
Zobacz przykładową listę kluczowych funkcjonalności systemu Inter CMS oraz poznaj możliwości praktycznego ich wykorzystania dla serwisu www.

czytaj więcej

System CMS jest aplikacją niezwykle złożoną integrującą wiele funkcjonalności, które niekiedy są powiązane względem siebie. Dlatego decydując się na jego implementację należałoby rozważyć w pierwszej kolejności kanały komunikacji poprzez jakie będzie prowadzona interakcja z klientami.

System CMS jaki oferowany jest przez agencję interaktywną Intermedium ma na swoim wyposażeniu wiele potężnych funkcji umożliwiających komunikację internetową oraz może być dodatkowo rozwijany o kolejne funkcjonalności. Wszelkie konfigurowalne formularze, pozyskiwanie danych od użytkowników jak i prowadzenie kont klientów odbywa się w sposób intuicyjny za pomocą jednego zintegrowanego panelu administracyjnego.

Ten sam panel administracyjny w systemie Inter CMS służy również jako narzędzie zarządzania innymi instrumentami komunikacji internetowej. Budowanie listy nowych subskrybentów a następnie przeprowadzanie kampanii mailingowych w pełni odbywa się poprzez specjalnie opracowany w tym celu interfejs.

To samo tyczy się mechanizmu przeprowadzania rekrutacji pracowników i budowania bazy danych curriculum vitae, funkcjonalności pozyskiwania komentarzy oraz wielu innych. O głównych cechach systemu Inter CMS agencji interaktywnej Intermedium można przeczytać na stronie opisującej kluczowe funkcjonalności systemu Inter CMS.

Wbudowane narzędzie zarządzania treścią

Prawie w każdym serwisie internetowym, dużym, średnim czy małym wcześniej czy później pojawia się konieczność aktualizacji treści bądź też konieczność dodania nowych stron poprzez wprowadzenie nowych danych. Na tym polu system CMS umożliwia administratorowi błyskawiczne działanie. Nie trzeba już zatrudniać specjalistów ani inwestować w kosztowne i długotrwałe szkolenia informatyczne. Wszelkie działania mogą być przeprowadzane przez większość osób pracujących w firmach.

Odbywa się to całkowicie poprzez wbudowany edytor tekstowy, który z wyglądu i sposobu obsługi przypomina klasyczne aplikacje biurowe jakie są powszechnie wykorzystywane. Bez znajomości programowania oraz składni HTML można z powodzeniem tworzyć nowe jak i edytować już istniejące podstrony w systemie CMS. Wstawianie wszelkich obrazów, obiektów Flash, tabel, etc. odbywa się w sposób intuicyjny za pomocą jednego kliknięcia myszą.

Wszelkie informacje wprowadzone w ten sposób przechowywane są w bazie danych co zapewnia ich bezpieczeństwo oraz umożliwia łatwe i szybkie tworzenie kopii zapasowych całego serwisu www. Więcej informacji dotyczących tekstowego edytora systemu Inter CMS agencji interaktywnej Intermedium znajduje się na stronie intuicyjny edytor tekstowy

Wybór odpowiedniego systemu CMS nie należy do prostych zadań a decyzje podjęte pochopnie mogą wiązać się w przyszłości z koniecznością ponoszenia nieprzewidzianych kosztów w postaci zakupu dodatkowego oprogramowania.

Tego typu niewłaściwa decyzja wiąże się również z trudnościami w zarządzaniu całym serwisem internetowym głównie z powodu braku integracji baz danych pomiędzy systemem CMS a innymi aplikacjami, które miałyby uzupełniać brakujące funkcjonalności. Na domiar wszystkiego praca z wieloma panelami administracyjnymi oraz ręczne uzupełnianie wpisów baz danych może okazać się dosyć kłopotliwym rozwiązaniem nawet dla specjalistów.

Jak wynika z artykułu system CMS, na którym opierany jest serwis internetowy jest niezwykle istotnym narzędziem dla funkcjonowania każdej firmy. To właśnie poprzez tego typu rozwiązania możliwe jest realizowanie strategii ekspansji firmy relatywnie niskim kosztem na wielu płaszczyznach.

Ażeby podjąć właściwą decyzję co do wyboru odpowiedniego systemu CMS należy wybiec myślami w przyszłość i dokładnie zastanowić się jakie strategie rozwoju firmy będą realizowane poprzez serwis internetowy.

Zdecydowanie można polecić wybranie takiego systemu CMS lub też stworzenie takiej konstrukcji systemu CMS, która realizowała by kluczowe strategie marketingowe firmy włączając w to szczególnie strategię promocji serwisu www w wyszukiwarkach internetowych. Dla firm posiadanie serwisu www na profesjonalnie opracowanym systemie CMS oznacza nie tylko znaczne ilości zaoszczędzonego czasu ale przede wszystkim spore oszczędności finansowe.

Komentarze (6)

System CMS dla Intranetu
Planujemy stworzyć firmowy serwis www dostępny tylko w intranecie. Chcielibyśmy aby nasi pracownicy musieli się logować na swoje konta, gdzie po zalogowaniu mieliby dostęp do zawartości całego serwisu oraz mogliby pobierać z serwera i ładować na serwer różnego rodzaju dokumenty.
Czy oferowany przez Państwa system CMS można wykorzystywać również w intranecie i jednocześnie stosować szyfrowanie SSL ?
Dominik , listopad 06, 2009
System CMS dla Intranetu
System Inter CMS jaki jest oferowany przez naszą agencję doskonale sprawdza się zarówno w internecie jak i w sieci intranet. W obu tych przypadkach może być stosowane szyfrowanie połączenia SSL. Ponadto dzięki zaimplementowanym mechanizmom bezpieczeństwa system zarządzania treścią Inter CMS jest stabilną i godną zaufania platformą dla każdego biznesu.

System Inter CMS z powodzeniem może służyć jako platforma wymiany informacji, gdzie dostęp do serwisu umożliwiany jest poprzez indywidualne konta pracowników. Istnieje tutaj również możliwość określania poziomu dostępu do różnych części serwisu dla zdefiniowanych grup pracowników.

Ładowanie jak również pobieranie plików z serwera jest jedną z podstawowych funkcjonalności systemu Inter CMS. Odbywa się to błyskawicznie poprzez wbudowany edytor tekstowy lub też poprzez menedżera plików w systemie. Podsumowując system Inter CMS z powodzeniem może być wykorzystywany w firmowym intranecie.
agencja interaktywna Intermedium , listopad 06, 2009
Formularz pozyskiwania danych
Interesuje mnie system CMS za pomocą którego będę mogła pozyskać różnego rodzaju dane od klientów. Chodziło by o konfigurowalny formularz po wypełnieniu którego informacje były by zapisywane w bazie danych a ja poprzez panel administracyjny miałabym pełny wgląd do tych informacji i mogłabym nimi zarządzać. Czy Państwa system CMS można wykorzystać do tego ?
Agnieszka , listopad 16, 2009
Formularz pozyskiwania danych
Jak najbardziej nasz system Inter CMS może być zastosowany w tym celu.
W systemie Inter CMS formularze są w pełni konfigurowalne i mogą być projektowane jak i edytowane z panelu administracyjnego, całkowicie bez znajomości programowania.
Wszelka zawartość serwisu internetowego przechowywana jest w bazie danych, także wszystkie informacje wprowadzone poprzez formularz rejestracyjny składowane są właśnie tam. Natomiast poprzez panel administracyjny systemu Inter CMS uzyskuje się dostęp do profili klientów.
agencja interaktywna Intermedium , listopad 16, 2009
Wersja językowa panelu administracyjnego
W jakiej wersji językowej dostępny jest panel administracyjny w systemie Inter CMS ?
Tomasz , styczeń 15, 2010
Wersja językowa panelu administracyjnego
Panel administracyjny systemu Inter CMS dzięki kodowaniu znaków UTF-8 dostępny jest prawie we wszystkich językach poczynając od języka polskiego przez angielski na japońskim kończąc. Natomiast zmiana wersji językowej dla całego systemu sprowadza się jedynie wybrania odpowiedniej opcji.
agencja interaktywna Intermedium , styczeń 15, 2010

Napisz Komentarz

zmniejsz | rozszerz
Wpisz kod security image

busy

System CMS dla stron www

system zarządzania treścią Inter CMS tworzenie stron internetowych WarszawaInter CMS to nowatorski system zarządzania treścią, który jest oparty o intuicyjne
i proste w obsłudze mechanizmy pozwalające na zarządzanie serwisem internetowym osobom mającym nawet minimalną wiedzę z zakresu obsługi edytora tekstu.

 

 

Oprogramowanie sklepów

Oprogramowanie sklepu internetowego tworzenie sklepów internetowych WarszawaInter SHOP to profesjonalne oprogramowanie dla sklepów internetowych umożliwiające pełną automatyzację transakcji sprzedaży poprzez Internet. Dzięki wielu innowacyjnym funkcjonalnościom Inter SHOP jest niezastąpionym rozwiązaniem dla firm.

 

 

 Zobacz portfolio naszej agencji

agencja interaktywna Warszawa Portfolio

© 2017 Intermedium | agencja interaktywna Warszawa | marketing internetowy. Wszelkie prawa zastrzeżone. Powered by Inter CMS

 

Strona używa cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki, które możesz zmienić. Zapoznaj się z Polityką Cookies.Zamknij